Jak opóźnić starzenie dzięki prostej zmianie przyzwyczajenia?

Woda najlepsze lekarstwo czy trucizna ? Jak najlepiej wykorzystać jej właściwości?

Zagrożenia wynikające z wody

Dziś najczęściej kupujemy wodę w plastikowych butelkach. Plastik jest lekki, dostępny i tani. Niestety, plastikowe butelki i inne opakowania żywności to nie tylko zagrożenie dla środowiska, również nasze ciała są narażone na jego niekorzystne działanie.

Drobiny tworzyw sztucznych z których są zrobione plastikowe butelki uwalniają się do wody, którą pijemy. O zgrozo, jest ich aż dwa razy więcej niż w zwykłej kranówce. Mikrocząsteczki plastiku są obecne w 90 proc. butelkowanej wody. Potwierdziły to wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych w 9 krajach (USA, Chinach, Brazylii, Indiach, Indonezji, Meksyku, Libaine, Kenii i Tajlandii) przez naukowców z Fredonia State University of New York na zlecenie dziennikarzy zrzeszonych w ramach projektu OrbMedia. Eksperci podkreślają, że do tej pory nie przeprowadzono bardziej kompleksowych badań w tym zakresie.

Naukowcy przebadali 259 butelek wody 11 popularnych marek (m.in. Evian/Danone,Nestlé Pure Life/Nestlé, San Pellegrino/Nestlé, Dasani/Coca-cola, Aquafina/PepsoCo, Aqua/Danone czy Gerolsteiner/Gerolsteiner Brunnen). Tylko w 17 butelkach nie było cząsteczek plastiku!!!

Wniosek: iedy korzystamy z przechowywania wody w plastiku narażamy swoje ciała na bardzo negatywne konsekwencje:

Przyspieszenie starzenia się

Badania pokazują, że szkodliwe substancje uwalniające się z plastikowych opakowań w nadmiarze mogą prowadzić do przedwczesnego dojrzewania płciowego, a kobietom grozi wcześniejsza menopauza. Natomiast u dzieci na etapie płodowym mogą pojawić się problemy ze wzrostem i rozwojem. Dorosłym grozi cukrzyca, rak i problemy z wątrobą czy nerkami – alarmuje endokrynolog Antoanela Burlacu.

Degeneracja procesów poznawczych

W wysokich temperaturach do wody i żywności z plastiku uwalniane są jony glinu. Glin jest niestety skorelowany z takimi chorobami , jak Alzheimer, choroby zwyrodnieniowe stawów.

Jaką wodę pić i czy woda z kranu jest zdatna do picia?

Najlepiej smakuje woda ze szkła. Wodę warto więc kupić w butelce szklanej lub … pić wodę z kranu.

Niestety, czasami jej droga od producenta do naszego kranu jest długa, innym razem prowadzi przez stare rury. Warto więc wodę oczyścić w domowym, węglowym filtrze i przelać do szklanej butelki, dzbanka. To zapewni nie tylko oczyszczenie jej z obciążającego nasz organizm chloru, pozwoli również na jej jonizację. Jony wody skutecznie wiążą toksyn w naszym ciele i wraz z moczem się ich pozbywamy.

Ile wody masz pić?

30 ml na każdy kilogram ciała

jeśli ważysz 60 kg to należy wypić 1,8 litra wody:) Minimum. Jeśli ćwiczysz, jest gorąco lub masz niskie nawodnienie ciała , które poznasz między innymi po zwiotczeniu skóry powinieneś zwiększyć jej ilość.

Podsumowując woda ze szkła, oczyszczona, zjonizowana i z kranu najlepiej służy naszemu ciału. Dzięki takiej wodzie zachowasz młodość,  urodę  – jędrną skórę i pełnię energii. A przede wszystkim zdrowie:)))