O mnie

O mnie

mgr Katarzyna Brzazgoń – Dzięcioł

Jestem psychologiem i terapeutą. W swojej pracy łączę podejście behawioralno-poznawcze ze skutecznymi metodami wspierającymi rozwój i realizację siebie. Korzystam z podejścia EFT, mildfulness – uważności (MBSR), technik oddechowych Buteyki, koherencji, psychodietetyki, podejścia kognitywnego Katy Byron – The Work.

Jestem dietetykiem i psychodietetykiem, praktykiem i terapeutą metody biorezonansu nach Rosenau.
Jestem pasjonatką zdrowego stylu odżywiania. Zajmuje się diagnozą zaburzeń pokarmowych u dorosłych i dzieci oraz indywidualnym ustalaniem diet w zdrowiu, jak i w chorobie. W obszarze moich szczególnych zainteresowań leży wpływ sposobu odżywiania się na funkcjonowanie człowieka. Moją misją jest wczesna diagnoza zaburzeń pokarmowych, przybliżanie ludziom zdrowego sposobu odżywiania oraz dzielenie się z nimi zdrowymi i prostymi przepisami na zbilansowane posiłki.

Jestem współautorką pierwszej polskiej książki psychodietetycznej o odżywianiu i diecie eliminacyjnej „Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych? ” oraz publikacji dla dzieci przybliżających między innymi problematykę diety wykluczającej.

 

 

Wykształcenie

  • studia wyższe na wydziale psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • podyplomowe studia Dietetyki oraz podyplomowe studia Psychodietetyki na Lublińskiej Szkole Wyższej Nauk Społecznych,
  • Terapia behawioralno – poznawcza, (Integral, Warszawa),
  • Terapia systemowa (Family Affair, Brema),
  • certyfikowany trener metody Butejki (Buteyko Clinic International)

 

Publikacje

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

Autor: Maja Anuszkiewicz, Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: Powodów, dla których napisana została ta książka jest bardzo wiele. Głównym jest przerażająca statystyka, według której aż około 1% populacji na Dolnym Śląsku cierpi na celiakię. Są to zastraszające dane statystyczne, uwzględniając, że w naszym regionie żyje około 2 878 410 mieszkańców, a chorych jest aż 28 184. Publikacja jest adresowana głównie do tych osób, ale nie tylko… Autorki tej pozycji same zmagały się chorobami i problemami zdrowotnymi związanymi z alergią i nietolerancją pokarmową. Przeszły długą drogę – od zdiagnozowania problemu do skutecznego radzenia sobie w życiu z dietą eliminacyjną. Zawodowo związane są z psychologią, co z pewnością pomogło im wnikliwiej spojrzeć na problemy psychologiczne osób stosujących dietę, która wyklucza spożywanie wielu składników. Sięgając po tę pozycję macie Państwo szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat chorób związanych z problemami żywieniowymi. Możecie też dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie z psychologicznymi problemami związanymi z dietą eliminacyjną? Poznacie również przepisy oraz informacje, jak przyrządzać naprawdę smaczne potrawy bezglutenowe, bezmleczne, bezjajeczne lub bezcukrowe.
ISBN: 9788361777243
Data wydania: 2011
"Tajemnica wyspy Marabu"

"Tajemnica wyspy Marabu"

Autor: Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: opowiadanie przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, choć w tym przypadku adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiadanie zawiera treści fantastyczne (tajemnicza, rajska wyspa, czarownik siedmiu mórz), poruszające wyobraźnię dzieci (słuchaczy). Napisane zostało pięknym, kwiecistym językiem wpływającym zarówno na bogacenie słownictwa dzieci i na ich wyobraźnię. Bajka zawiera elementy tajemnic, którą bohaterowie (dzieci pod opieką swojej pani) chcą rozwikłać. Pragną one odnaleźć ukryty na wyspie skarb, który jest pilnie strzeżony przez groźnego i potężnego strażnika siedmiu mórz. Bardzo istotne jest to, że wśród przyjaciół na wyspie są dzieci z różnymi ograniczeniami. Zuzia, która nie widzi oczami, ale za to doskonale radzi sobie w życiu dotykając otaczające ją przedmioty. To ona właśnie pomogła dzieciom pokonać pierwszy etap w drodze do znalezienia ukrytego skarbu. W zespole dzieci przeżywających przygodę jest niesłysząca Dorotka, Krzyś, który porusza się na wózku inwalidzkim, ale też świetnie pływa i nurkuje w wodzie i inne dzieci z różnymi dysfunkcjami. Podczas wyprawy wszystkie z nich miały okazję do działania na rzecz grupy, a także w celu wspólnego zdobycia skarbu. Często powtarzane słowa “…bez Ciebie nie dalibyśmy rady…” pokazują jak ważne są wspólne działania na rzecz osiągnięcia celu bez względu na stopień sprawności poszczególnych dzieci.
ISBN: 8361777520
Data wydania: 2014

Wykłady on-line