Zespół Be The Balance

O nas

Nie masz wpływu, jak wieje wiatr, jednak masz wpływ na to, jak ustawisz żagle. Jesteśmy poradnią zajmującą się :
diagnozą i terapią psychologiczną w nurcie behawioralno-poznawczym;
terapią stresu i przewlekłego stresu ;
poradnictwem dietetycznym i psychodietetycznym;
terapią biofeedback EEG, terapią Alpha Stim, antystresowym treningiem oddechowym metodą Buteyki.

Mgr Katarzyna Brzazgoń – Dzięcioł 

Psycholog i terapeuta . W swojej pracy łączy podejście behawioralno-poznawcze z terapią EMDR i Brainspotting.  Ma Europejską Akredytację Terapeuty EMDR ( certyfikacja) oraz rekomendację PTTEMDR Polska, jest certyfikowanym terapeutą Brainspotting – certyfikacja  Davida Granda – twórcy terapii BS.   Swoją pracę uzupełnia  skutecznymi metodami wspierającymi rozwój i realizację siebie. Korzysta z podejścia EFT, mildfulness – uważności (MBSR), technik oddechowych Buteyki, koherencji, psychodietetyki, podejścia kognitywnego Katy Byron – The Work. Jest dietetykiem i psychodietetykiem,  współautorką pierwszej polskiej książki psychodietetycznej o odżywianiu i diecie eliminacyjnej „Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych? ” oraz publikacji dla dzieci przybliżających między innymi problematykę diety wykluczającej. Ma ponad 25 lat stażu. W swojej pracy łączy profesjonalne podejście do terapii z pasją i wiarą w potencjał każdego człowieka. Pracuje indywidualnie i w systemach rodzinnych.

Mgr Katarzyna Dopart – Górowska

Pedagog, terapeuta, trener i doradca zawodowy z kilkunastoletnim stażem pracy.
Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej, studia podyplomowe z zakresu diagnozy, terapii pedagogicznej i rewalidacji indywidualnej. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach oświatowych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Jest certyfikowanym trenerem Terapii Umiejętności Społecznych i Terapii Zastępowania Agresji, certyfikowanym terapeutą EEG Biofeedback II stopnia oraz terapeutą ręki II stopnia. Ukończyła także studia podyplomowe z doradztwa zawodowego i personalnego. W Poradni Be the Balance prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży – TUS – Trening Umiejętności Społecznych z elementami Treningu Zastępowania Agresji, indywidualną terapię pedagogiczną dzieci oraz terapię dla rodzin z wyzwaniami wychowawczymi (między innymi z diagnozą ASD i ADHD ). Jest bardzo ceniona za swoje nastawienie na budowanie i wdrażanie rozwiązań problemów, zarówno przez naszych młodych pacjentów, jak i przez ich rodziców. Prywatnie codziennie nabiera doświadczenia jako mama trzech córek.

Mgr Agata Dominik

Psycholog i pedagog. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Dolnośląskim, DSW oraz pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Terapeutka Brainspotting, terapeutka terapii integracyjnej (w trakcie szkolenia Państwowym Instytucie Zdrowia). Certyfikowany trener młodzieżowy oraz trener kompetencji miękkich, nauczyciel akademicki. Doświadczenie z dziećmi i młodzieżą zdobywała już od 14 roku życia jako instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, wieloletni animator, stażysta w ogólnopolskim telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Prowadziła wiele szkoleń psychologicznych współpracując m.in. z Fundacją WroOpenUp, Polskim Związkiem Głuchych we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Nasze Rio.
Oferuje terapię i wsparcie psychologiczne dla dzieci (również nieneuronormatywnych), młodzieży i ich rodzin. Prowadzi terapię indywidualną dla osób dorosłych będących w kryzysie i trudnej sytuacji życiowej.
Poddaje swoją pracę superwizji oraz uczestniczy w szkoleniach, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Jest przez naszych pacjentów za profesjonalizm i pogodę ducha.

Mgr Maja Anuszkiewicz

Psycholog, terapeuta, neuroterapeuta, socjoterapeuta, dietetyk i arteterapeuta. Od ponad 20 lat pracuję z wszystkimi grupami wiekowymi jako psycholog, terapeutka, trenerka umiejętności interpersonalnych, diagnosta. Od kilkunastu lat zajmuje się również wspieraniem zdrowia od strony dietetycznej, psychodietetycznej, neurologicznej. Jest współautorką książki o nietolerancjach pokarmowych i wspomaganiu leczenia dietą różnych chorób. Ukończyła wiele szkoleń i kursów z zakresu diagnostyki psychologicznej, pedagogicznej, neuroterapii. Ukończyła między innymi 2 letnie szkolenie z terapii systemowej, Studium Socjoterapii, Profilaktyki i Promocji Zdrowia oraz kurs terapii poznawczo- behawioralnej.
Misją jej pracy jest towarzyszenie z życzliwością i uważnością ludziom dużym i małym podczas doświadczanych przez nich stanów nierównowagi, cierpienia, kryzysu, trudności życiowych. Uważa się za przyjaciela, który towarzyszy w drodze ku uwolnieniu, rozwiązaniu trudności, poprawie relacji rodzinnych czy zawodowych, a przede wszystkim poprawie relacji z sobą samym. Ważne jest dla niej holistyczne widzenie człowieka – leczenie zarówno duszy jak i ciała.
W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Be the Balance zajmuje się szeroką i precyzyjną diagnozą psychologiczno – pedagogiczną między innymi Autyzmu (ADOS – 2), ADHD (CONNERS 3), dysleksji, poziomu Ilorazu inteligencji (Binet),przyczyn trudności szkolnych.

Dr Aleksandra Karykowska

Terapeta snu – CBT – I, chrononiolog, chronoterapeuta, coach snu. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów śląskich we Wrocławiu. Od 11 lat nauczyciel akademicki przedmiotów Anatomia funkcjonalna człowieka oraz Ergonomia i BHP, obecnie w Zakładzie Antropologii Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wcześniej przez 7 lat na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu. Swoją wiedzę dotyczącą snu oraz rytmów biologicznych nieustannie zgłębia dzięki aktywnej działalności naukowej oraz aktywnej współpracy z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą.
Wykorzystując swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia, równowagi wewnętrznej i dobrego snu poprzez wykorzystanie ich wewnętrznego potencjału i możliwości samoleczenia.
W Poradni Be the Balance prowadzi indywidualne konsultacje i jest trenerem snu. Jej program działania jest merytoryczny i skrojony indywidualnie do każdego pacjenta. Jak się bowiem okazuje w praktyce, każdy przypadek jest inny. Stosowanie ustandaryzowanych wskazówek zupełnie się nie sprawdza ponieważ przyczyn problemów ze snem jest mnóstwo, a stopień ich nasilenia u każdego człowieka również nie jest jednakowy. Dlatego, aby skutecznie pozbyć się problemów ze snem, konieczne jest podejście celowane, indywidualne. Strategii leczenia snu pani doktor są unikalne, podobnych nie stosuje żaden specjalista. Dr Karykowska dzięki kompilacji ogromnej wiedzy w obszarze biologii, medycyny, psychofizjologii stresu oraz naturoterapii spojrzy na problem Twojej bezsenności z zupełnie innej perspektywy. Jej motto to: Śpij lepiej, poczuj się lepiej.

Dr hab., profesor Michał Dzięcioł

Nauczyciel akademicki, lekarz weterynarii,pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Specjalizuje się w tematyce związanej z komunikacją chemiczną i semiochemiczną. W swoim dorobku ma prace obejmujące analizę oddziaływania bodźców semiochemicznych na fizjologię i zachowania zwierzęta oraz ludzi z zastosowaniem takich narzędzi jak GC/MS, EEG, MRI oraz fMRI. Jest pomysłodawcą i organizator cyklu międzynarodowych konferencji poświęconych mechanizmom zachowań oraz Laboratorium Analizy Zachowania na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W latach 2018- 2019 uzyskał certyfikaty ukończenia kursów EEG-Biofeedback pierwszego i drugiego stopnia oraz QEEG. Specjalista Alpha Stim. Prelegent na licznych konferencjach naukowych w Europie ,Azji oraz Stanach Zjednoczonych. W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej odpowiedzialny za wprowadzanie nowych technologii i urządzeń medycznych przydatnych w terapiach zaburzeń zachowania oraz przygotowywanie i pozyskiwanie naukowych projektów badawczych.
W Poradni Be the Balance zajmuje się wsparciem naukowym oraz nowymi technologiami wspierającymi proces terapeutyczny .

Mgr Lilianna Borowska
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku szkło artystyczne. Obecnie Wiceprezes Zarządu ZPAP okręgu wrocławskiego. Artystka plastyczka, animator kultury, doświadczony instruktor warsztatów kreatywnych pracujący z dorosłymi oraz dziećmi. Jako Wiceprezes Stowarzyszenia Światło Otwarci ma przyszłość jest inicjatorką licznych projektów kreatywnych, artystycznych, zdrowotnych wspierających zdrowie psychiczne jak ii fizyczne. Inicjatorka i organizatorka wielu wystaw i performanców, koncertów, widowisk estradowych i artystycznych. Uwielbia pracę z ludźmi dzieląc się ogromem pozytywnej energii. W Poradni Be The Balance zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem warsztatów kreatywnych dla dzieci i dorosłych. Jej zajęcia są radosne, twórcze i energetyczne.

 

 

Be The Balance

Jeśli znalazłaś/ znalazłeś się na zakręcie, w trudnym momencie swojego życia i potrzebujesz pomocy– nie bój się poprosić o pomoc .
Wraz z nami możesz zmienić swoje życie. Pomożemy Ci otworzyć nowe drzwi i pozamykać te, na które nie chcesz już więcej się oglądać.
Jesteśmy właśnie po to aby pomagać Tobie , wspierać i wspólnie zmieniać Twoje życie na lepsze.
Jeśli pomocy potrzebuje Twoje dziecko, również nie wahaj się przyjść. Wspólnie zidentyfikujemy problem, zaproponujemy rozwiązania i wesprzemy Ciebie i Twoich bliskich.
Zmień swoje życie na lepsze – każdy z nas zasługuje na dobre życie, bez leków, dręczących wspomnień, złych relacji.

 

Publikacje

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

Autor: Maja Anuszkiewicz, Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: Powodów, dla których napisana została ta książka jest bardzo wiele. Głównym jest przerażająca statystyka, według której aż około 1% populacji na Dolnym Śląsku cierpi na celiakię. Są to zastraszające dane statystyczne, uwzględniając, że w naszym regionie żyje około 2 878 410 mieszkańców, a chorych jest aż 28 184. Publikacja jest adresowana głównie do tych osób, ale nie tylko… Autorki tej pozycji same zmagały się chorobami i problemami zdrowotnymi związanymi z alergią i nietolerancją pokarmową. Przeszły długą drogę – od zdiagnozowania problemu do skutecznego radzenia sobie w życiu z dietą eliminacyjną. Zawodowo związane są z psychologią, co z pewnością pomogło im wnikliwiej spojrzeć na problemy psychologiczne osób stosujących dietę, która wyklucza spożywanie wielu składników. Sięgając po tę pozycję macie Państwo szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat chorób związanych z problemami żywieniowymi. Możecie też dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie z psychologicznymi problemami związanymi z dietą eliminacyjną? Poznacie również przepisy oraz informacje, jak przyrządzać naprawdę smaczne potrawy bezglutenowe, bezmleczne, bezjajeczne lub bezcukrowe.
ISBN: 9788361777243
Data wydania: 2011
"Tajemnica wyspy Marabu"

"Tajemnica wyspy Marabu"

Autor: Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: opowiadanie przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, choć w tym przypadku adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiadanie zawiera treści fantastyczne (tajemnicza, rajska wyspa, czarownik siedmiu mórz), poruszające wyobraźnię dzieci (słuchaczy). Napisane zostało pięknym, kwiecistym językiem wpływającym zarówno na bogacenie słownictwa dzieci i na ich wyobraźnię. Bajka zawiera elementy tajemnic, którą bohaterowie (dzieci pod opieką swojej pani) chcą rozwikłać. Pragną one odnaleźć ukryty na wyspie skarb, który jest pilnie strzeżony przez groźnego i potężnego strażnika siedmiu mórz. Bardzo istotne jest to, że wśród przyjaciół na wyspie są dzieci z różnymi ograniczeniami. Zuzia, która nie widzi oczami, ale za to doskonale radzi sobie w życiu dotykając otaczające ją przedmioty. To ona właśnie pomogła dzieciom pokonać pierwszy etap w drodze do znalezienia ukrytego skarbu. W zespole dzieci przeżywających przygodę jest niesłysząca Dorotka, Krzyś, który porusza się na wózku inwalidzkim, ale też świetnie pływa i nurkuje w wodzie i inne dzieci z różnymi dysfunkcjami. Podczas wyprawy wszystkie z nich miały okazję do działania na rzecz grupy, a także w celu wspólnego zdobycia skarbu. Często powtarzane słowa „…bez Ciebie nie dalibyśmy rady…” pokazują jak ważne są wspólne działania na rzecz osiągnięcia celu bez względu na stopień sprawności poszczególnych dzieci.
ISBN: 8361777520
Data wydania: 2014

Wykłady on-line