O nas

O nas

Nie masz wpływu, jak wieje wiatr, jednak masz wpływ na to, jak ustawisz żagle. Jesteśmy poradnią zajmującą się :
diagnozą i terapią psychologiczną w nurcie behawioralno-poznawczym;
terapią stresu i przewlekłego stresu ;
poradnictwem dietetycznym i psychodietetycznym;
terapią biofeedback EEG, terapią Alpha Stim, antystresowym treningiem oddechowym metodą Buteyki.

Katarzyna Brzazgoń – Dzięcioł 

Jestem psychologiem i terapeutą. W swojej pracy łączę podejście behawioralno-poznawcze z terapią EMDR i Brainspotting.  Moją pracę uzupełniam  skutecznymi metodami wspierającymi rozwój i realizację siebie. Korzystam z podejścia EFT, mildfulness – uważności (MBSR), technik oddechowych Buteyki, koherencji, psychodietetyki, podejścia kognitywnego Katy Byron – The Work.Jestem dietetykiem i psychodietetykiemJestem współautorką pierwszej polskiej książki psychodietetycznej o odżywianiu i diecie eliminacyjnej „Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych? ” oraz publikacji dla dzieci przybliżających między innymi problematykę diety wykluczającej. Mam ponad 25 lat stażu .

Katarzyna Dopart – Górowska

Jestem pedagogiem, ukończyłam również resocjalizację. W poradni Be the Balance  prowadzę Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i  młodzieży, pracuję z dziećmi ze spektrum autyzmu, dyslektycznymi, z zaburzeniami neurorozwojowymi wspierając ich rozwój i budując nowe kompetencje zarówno w nauce, jak i w życiu społecznym. Zajmuję się diagnozą i rewalidacją. Mam ponad 16 lat stażu.

Ewa Bernecka 

Jestem psychologiem i terapeutą EMDR, psychoonkologiem. W poradni Be the Balance prowadzę terapię w nurcie behawioralno – poznawczym. Zajmuję się  racjonalną terapią zachowań i terapią EMDR. Mam 6 lat stażu.

 Anna Maria Szczęch

Jestem lektorem języka angielskiego, ukończyłam kursy doskonalące, które przygotowały mnie do pracy z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z problemami dysleksji, autyzmu oraz problemami neurorozwojowymi. W poradni Be the Balance prowadzę zajęcia dla tych szczególnych i wyjątkowych dzieci w rupach i indywidualnie. Przygotowuję również uczniów między innymi do egzaminów ósmoklasisty oraz certyfikatów ESI, TOESL . Mam 22 lata stażu.

 

Katarzyna Brzazgoń - Dzięcioł

  • studia wyższe na wydziale psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • EMDR – rekomendowany terapeuta , członek Polskiego Stowarzyszenia  EMDR
  • Brainspottig – terapeuta
  • podyplomowe studia Dietetyki oraz podyplomowe studia Psychodietetyki na Lublińskiej Szkole Wyższej Nauk Społecznych,
  • Terapia behawioralno – poznawcza, (Integral, Warszawa),
  • Terapia systemowa (Family Affair, Brema),
  • certyfikowany trener metody Butejki (Buteyko Clinic International)

 

Publikacje

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

"Niepełnosprawność pokarmowa. Jak dietą eliminacyjną wspierać leczenie schorzeń alergicznych, psychicznych, neurologicznych?"

Autor: Maja Anuszkiewicz, Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: Powodów, dla których napisana została ta książka jest bardzo wiele. Głównym jest przerażająca statystyka, według której aż około 1% populacji na Dolnym Śląsku cierpi na celiakię. Są to zastraszające dane statystyczne, uwzględniając, że w naszym regionie żyje około 2 878 410 mieszkańców, a chorych jest aż 28 184. Publikacja jest adresowana głównie do tych osób, ale nie tylko… Autorki tej pozycji same zmagały się chorobami i problemami zdrowotnymi związanymi z alergią i nietolerancją pokarmową. Przeszły długą drogę – od zdiagnozowania problemu do skutecznego radzenia sobie w życiu z dietą eliminacyjną. Zawodowo związane są z psychologią, co z pewnością pomogło im wnikliwiej spojrzeć na problemy psychologiczne osób stosujących dietę, która wyklucza spożywanie wielu składników. Sięgając po tę pozycję macie Państwo szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat chorób związanych z problemami żywieniowymi. Możecie też dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie z psychologicznymi problemami związanymi z dietą eliminacyjną? Poznacie również przepisy oraz informacje, jak przyrządzać naprawdę smaczne potrawy bezglutenowe, bezmleczne, bezjajeczne lub bezcukrowe.
ISBN: 9788361777243
Data wydania: 2011
"Tajemnica wyspy Marabu"

"Tajemnica wyspy Marabu"

Autor: Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł
Opis publikacji: opowiadanie przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, choć w tym przypadku adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiadanie zawiera treści fantastyczne (tajemnicza, rajska wyspa, czarownik siedmiu mórz), poruszające wyobraźnię dzieci (słuchaczy). Napisane zostało pięknym, kwiecistym językiem wpływającym zarówno na bogacenie słownictwa dzieci i na ich wyobraźnię. Bajka zawiera elementy tajemnic, którą bohaterowie (dzieci pod opieką swojej pani) chcą rozwikłać. Pragną one odnaleźć ukryty na wyspie skarb, który jest pilnie strzeżony przez groźnego i potężnego strażnika siedmiu mórz. Bardzo istotne jest to, że wśród przyjaciół na wyspie są dzieci z różnymi ograniczeniami. Zuzia, która nie widzi oczami, ale za to doskonale radzi sobie w życiu dotykając otaczające ją przedmioty. To ona właśnie pomogła dzieciom pokonać pierwszy etap w drodze do znalezienia ukrytego skarbu. W zespole dzieci przeżywających przygodę jest niesłysząca Dorotka, Krzyś, który porusza się na wózku inwalidzkim, ale też świetnie pływa i nurkuje w wodzie i inne dzieci z różnymi dysfunkcjami. Podczas wyprawy wszystkie z nich miały okazję do działania na rzecz grupy, a także w celu wspólnego zdobycia skarbu. Często powtarzane słowa „…bez Ciebie nie dalibyśmy rady…” pokazują jak ważne są wspólne działania na rzecz osiągnięcia celu bez względu na stopień sprawności poszczególnych dzieci.
ISBN: 8361777520
Data wydania: 2014

Wykłady on-line